VYCVIČTE SVÉHO PSA, ABY SE CHOVAL DOBŘE K DĚTEM

pátek, 20 září 2019 09:00

Kdo vyrostl v rodině se psem? Pokud jste to i vy, víte, jak skvělé je, když vás dětstvím provází nejlepší čtyřnohý přítel.

Aby přátelství mezi dítětem a psem vzkvétalo, musí být váš pes dobře vycvičen. A co je ještě důležitější, vaše lidské ratolesti musí vědět, jak se v blízkosti psa chovat!

Naše poslední várka rad v rámci měsíce zaměřeného na výcvik psů proto obsahuje tipy pro seznámení vašeho nového psa s dětmi tak, aby se z nich stali nejlepší přátelé.

 

Jak dosáhnete toho, aby se váš pes choval dobře k dětem?

 

  • Chce to spoustu společného času!

Během prvních několika měsíců pobytu štěněte ve vaší rodině věnujte dostatek času jeho seznamování s lidmi a s dalšími psy. Čím častěji se budou setkávat, tím více si pes zvykne na fyzický kontakt a interakce s dalšími lidmi kromě vás - včetně vašich dětí.

Nedostatečná socializace v prvních měsících života může vést k problémům s chováním včetně agresivity. Tento přístup je tudíž nezbytný k tomu, aby se Fido naučil být spokojeným členem vaší rodiny.

K tomuto účelu nejlépe poslouží kurzy pro výcvik štěňat: navštíví nová místa a setkají se se skupinou lidí i s dalšími štěňaty na jednom místě!

 

  • Pomozte jim naučit se základy

Abyste mohli psa v klidu nechat hrát si bezpečně s dětmi, musíte si být jisti, že je poslušný. Například pes, který skáče, může mít dost síly, aby vaše ratolesti povalil nebo je vystrašil.

Tréninkové kurzy pro štěňata jsou skvělým místem pro nácvik těchto dovedností, neboť zde chybí vzruchy z domácího prostředí a je zde trenér, který je připraven pomoci.

 

  • Pozitivní motivace

Všimli jste si, jak si pes s dětmi hezky hraje? Nezapomeňte v takové situaci vašeho chlupáče pochválit! Chování, kterého chcete docílit, posilujte odměnami a pozitivní pozorností. Pes se tak naučí, co je a co není správné.

 

Jak dosáhnete toho, aby se vaše děti chovaly dobře k psovi?

 

  • Nácvik chování

Vaše nové štěně nebude dobře reagovat na strkání, popichování nebo tahání za ocas. Naučte děti základům správného chování k psovi a nechte psa, aby si na jejich společnost zvykl.

Na začátku se ujistěte, že je váš pes odpočatý a uvolněný. Pokud během nácviku zaznamenáte, že je pes ve stresu nebo má strach, je na čase udělat přestávku

 

  • Dopřejte Azorovi prostor

S ohledem na předcházející bod je důležité připomenout, že pes (a zejména štěně) potřebuje své vlastní místo. Naučte děti, aby psa nerušily, pokud spí nebo odpočívá ve svém košíku nebo pelíšku.

Pokud pes nemá možnost odpočinku v klidu a o samotě, může být podrážděný a v takových situacích „obtěžování“ ze strany dětí hůře snáší.

 

  • Zapojte děti do výcviku

Psi mohou děti často vnímat jako další „štěňata“, se kterými si mohou hrát. Skvělý způsob, jak zajistit, že pes bude děti vnímat jako své pány, je zapojit je do výcviku. Pod vaším dohledem mohou děti procvičovat základní povely, případně se mohou podílet na každodenních rutinách, jako je krmení či procházky.

 

Vychází spolu váš pes a vaše děti? Dejte nám vědět na Facebooku nebo Instagramu.