VÁNOČNÍ TIPY PRO MAJITELE KOČEK

pátek, 15 listopad 2019 09:00

Pokud bychom nebyli opatrní, může kombinace kočky a Vánoc vyústit v naprostý chaos.

Připravili jsme pro majitele koček několik tipů, například jak upevnit vánoční stromek nebo jak dopřát Felixovi pauzu od neustávajících oslav. Díky nim si budete moci vy i vaši chlupatí přátelé letos užít Vánoce bez stresu.

 

VÁNOČNÍ STROMKY

Lesklé, houpající se ozdoby; větve jako stvořené pro šplhání; lákavý anděl na špičce, který si přímo říká o shození: vánoční stromky představují pro dobrodružné kočky hřiště snů.

Jak ale mnozí z vás až příliš dobře vědí, kočky a vánoční stromky nejsou dobrá kombinace. Abyste vaši číču ochránili před úrazem a stromek před pádem, umístěte stromek do rohu nebo na jiné místo, kde jej můžete bezpečně zajistit ke stěně nebo ke stropu pomocí rybářského vlasce.

Nenechávejte kočku samotnou v místnosti, kde se stromek nachází. Zamyslete se, zda místo, kde kočka obvykle tráví noc, nebude zároveň skvělou základnou pro noční útok na vánoční stromeček.

 

DEKORACE

Čokoládová kolekce na stromku může být příjemnou odměnou pro lidské členy rodiny. Pokud jsou však sladkosti v dosahu kočičích drápků, raději je při zdobení stromku vynechte. Hrozí totiž, že zdraví vašeho mazlíčka příliš neprospějí!

Určitě budete mít kolem stromku natažené dráty pro elektrické svíčky či okenní dekorace. Dbejte na to, aby se o ně kočka nemohla zachytit, nebo aby se je nepokusila rozkousat.

cats in stockings compressor large

Některé z běžných rostlin, které si domů na svátky kupujeme, mohou být pro kočky jedovaté. Buďte opatrní – zejména jmelí, cesmína a vánoční hvězda v dosahu kočky mohou znamenat zvýšené riziko výletu k veterináři kvůli podrážděnému žaludku.

 

BALICÍ PAPÍRY A DÁRKY      

Nezapomeňte ani na to, co se nachází pod stromečkem. Nechcete, aby se Mourkovy drápky k úhledně zabaleným dárkům dostaly dříve než vy… balicí papír by příliš dlouho nevydržel!

Screenshot 5 large

Uložte dárky do velkých dárkových tašek, aby se k nim vaše kočka nemohla dostat.

 

VÁNOČNÍ DOBROTY

Sváteční jídla jsou pro mnoho lidí oblíbenou součástí Vánoc a někoho by mohlo napadnout shrnout pár zbytků do kočičí misky, ať si chlupatý kamarád také užije.

Lidské jídlo by však mělo zůstat pouze na lidských talířích. Námi tak oblíbené čokoládové pamlsky na vánočním stromku mohou být pro kočky nebezpečné, a totéž v tuto roční dobu platí i o mnohých dalších pokrmech.

Pokud se chcete o sváteční náladu podělit i se svou kočkou, odměňte ji raději hračkou, kterou si oblíbí, nebo jí misku naplňte jejím oblíbeným krmivem Meowing Heads. Obojí můžete zabalit jako dárek a dovolit kočce, ať si ho sama rozbalí.

 

DOPŘEJTE KOČCE KLID

Dům plný hostů, spousta hluku a narušení každodenního řádu vede k tomu, že období Vánoc je pro naše kočky únavné a stresující.

Vytvořte jim bezpečné místo, kde si mohou od oslav odpočinout. Ideální je pokoj, kam hosté nechodí, a kde můžete kočce umístit pelíšek, krmení, toaletu a hračky.

Screenshot 4 large

Pokud na svátky odjíždíte pryč bez kočky, doporučujeme nezapomenout s co největším předstihem domluvit kočičí hotel nebo někoho na pravidelné hlídání. Vánoce jsou náročné období, proto nenechávejte zajištění péče pro vašeho čtyřnohého přítele na poslední chvíli.

 

Doufáme, že si užijete úžasné Vánoce bez kočičích nehod! Pokud vaše kočka v minulosti během svátků způsobila nějakou nehodu, budeme rádi, pokud se s námi o své příběhy podělíte.