TŘI PSÍ PLEMENA, KTERÁ NEPOUŠTÍ SRST

pátek, 10 leden 2020 09:00

Jste-li milovníky psů, ale zároveň trpíte alergií na psy a možná si myslíte, že si nikdy nebudete moci vlastního psa pořídit. 

Tak rychle se ale snů o vlastním štěněti nevzdávejte.

 

Díky takzvaným hypoalergenním psům máte stále příležitost!

Jedná se o psí plemena, která buď nepouští srst vůbec, nebo jen velmi málo a jsou tak vhodná pro majitele s alergiemi, neboť díky této vlastnosti odpadá hlavní problém alergiků. Technicky vzato, žádný pes není zcela hypoalergenní; každé plemeno může stále vyvolávat alergické příznaky, což je dáno proteinem v jejich slinách a moči. Pokud je ale vaše alergie vyvolávána především kontaktem se srstí, stojí za to se nad těmito plemeny zamyslet.

A nejsou to jen majitelé s alergií, kteří volbu psa, jenž nepouští srst, ocení. Každý, kdo chce ve svém domě udržet pořádek, bude jistě rád za to, že existují plemena, která srst nepouštějí.  

Svými hypoalergenními vlastnostmi jsou známí především pudli, existuje však také řada dalších plemen. My zmíníme pouze tři z nich, která pouštějí velmi malé množství srsti - jedno malé, jedno střední a jedno velké. Vzhledem k široké škále možností však rozhodně doporučujeme provést podrobný průzkum a zejména strávit dostatečně dlouhou dobu se psem toho plemene, o kterém uvažujete jako o svém novém čtyřnohém příteli.

 

MALÉ PLEMENO - MALTÉZSKÝ PSÍK

Maltézský psík dorůstá výšky 20-25 cm a jedná se o hravé a přátelské psy, což z nich dělá žhavé kandidáty na dokonalého „kapesního“ psa.

Na první pohled by se vám mohlo zdát, že jejich dlouhá hedvábná srst musí jistě línat. Jejich srst je však poněkud jiná než u ostatních psů, takže jejich chlupy se více podobají lidským vlasům a nemají podsadu. To znamená minimální línání, pokud vůbec nějaké!

Pro dokonalou kondici srsti potřebují každodenní pečlivé kartáčování, to je však jediná obtíž, kterou by vám jejich srst měla přinést. Pro zdravou srst jim zkuste pořídit naše krmivo Small Breed Chop Lickin' Lamb.

 

STŘEDNÍ PLEMENO - BASENJI

Psi plemene Basenji jsou pečliví, nejen pokud jde o čistotu, ale zároveň nepouštějí téměř žádnou srst. V důsledku toho si je oblíbili mnozí majitelé s alergiemi, ale také lidé, kteří nechtějí trávit příliš mnoho času s vysavačem v ruce.

Jedná se o věrné psy s nezávislou povahou, kteří jsou velmi přátelští ke své rodině a v zásadě lhostejní k cizím lidem. Jsou pověstní svým unikátním „jódlováním“, které vydávají namísto štěkání.  

 

VELKÉ PLEMENO - KNÍRAČ VELKÝ

Knírač velký, stejně jako ostatní z rodiny kníračů, srst nepouští díky svému houževnatému kožichu, a pokud mu dopřejete pravidelné česání a stříhání, představuje další plemeno vhodné pro alergiky. Jistě si oblíbí naše krmivo Large Breed Chop Lickin' Lamb, které nabízí vynikající ochranu kůže a srsti pro velká plemena.

Psi tohoto plemene jsou známí svou energií a vytrvalostí, potřebují proto aktivního majitele, který jim každý den dopřeje potřebný pohyb. Na oplátku za to získá spoustu lásky a zábavy!  

 

 

DALŠÍ TIPY PRO SNÍŽENÍ PŘÍZNAKŮ ALERGIE A UDRŽOVÁNÍ ČISTOTY V DOMÁCNOSTI

  • Svého psa pravidelně myjte a česejte, několikrát týdně ho podle potřeby můžete otřít teplým a vlhkým hadrem.
  • Pravidelně perte jeho pelech a zvýšenou pozornost věnujte vyprašování a čištění všech míst, kde pes tráví čas.
  • Vytvořte ve svém domě zónu, kam pes nesmí.
  • Poraďte se s lékařem o tom, co přesně je příčnou vaší alergie a jak je možné její projevy omezit.

Jste majitelem psa a trpíte alergií? Podělte se s námi o informace, jaké plemeno jste zvolili a jak projevy alergie udržujete pod kontrolou.