TIPY PRO VÝCVIK ŠTĚNĚTE

pátek, 01 květen 2020 09:00

Příchod štěněte do rodiny může být pro všechny její členy mimořádným zážitkem, ale přestože jeho psí oči se na vás dokážou dívat tak sladce, výcvik vašeho chlupatého kamaráda může být někdy poměrně náročný.

Ale nebojte se! My z Barking Heads jsme tady, abychom se s vámi podělili o nejlepší tipy, jak vašeho psa vycvičit.

  • Zkoušejte to znovu a znovu: Říká se, že základem všeho je trpělivost, ale někdy, když žvýkáme pár vašich nejlepších bot, nebo se nám stane nehoda na vašem novém koberci (pardon!), je snadné zapomenout, že jsme teprve miminka. Chápeme, že vás to frustruje, ale snažte se být prosím trpěliví. Je na vás, jakožto na „vůdci smečky“, abyste nás naučil rozlišovat správné a špatné. Někdy to může trvat déle, ale nevzdávejte to!
  • Práce od devíti do pěti: rutina je při výcviku nás štěňat jedním z nejdůležitějších faktorů. Je vhodné nastavit před příchodem psího miminka do domácnosti „domácí pravidla“, aby všichni členové rodiny jednali ve shodě a my psíci jsme z toho nebyli zmatení. Jakmile se nějaká rutina vytvoří, je důležité ji důsledně dodržovat.
  • Jak se pozná hodné štěně? Skvělý způsob, jak podpořit správné chování, je formou odměn. Ať je to nová hračka, něco na zub, nebo jen pohlazení po hlavě, okamžitá odměna hned v okamžiku, kdy něco uděláme správně, je nejlepší způsob pozitivního upevnění správného chování. 
  • Jak se stát nejlepším psem: je důležité nám štěňatům ukázat, kdo je vůdce smečky. Váš psí společník pak bude vůdce přirozeně respektovat, a proto je důležité, aby váš přístup byl sebejistý a konzistentní. My psi se vyznačujeme silnou intuicí a dokážeme rozpoznat lidské emoce. Proto je důležité, abyste s jistotou zaujali vůdčí pozici.
  • Přátelské okusování: z nějakého neznámého důvodu my štěňata milujeme okusování prstů na vašich nohách. Tento návyk se dá snadno odbýt tím, že jsme „tak rozkošná!“ Nicméně, jakmile váš malý chumáček chlupů vyroste, drobné chňapání se může někdy změnit v nepříjemné kousnutí, proto je důležité toto chování zastavit již v mladém věku. Potlačení tohoto návyku může napomoci také tolik oblíbený kontakt s dalšími štěňaty - čím dříve, tím lépe.