PRVNÍ ŠTĚNĚČÍ VÁNOCE

pátek, 29 listopad 2019 09:00

Pokud do vaší smečky nedávno přibyl nový pes, máte o důvod víc, aby si všichni tento výjimečný čas opravdu užili.

Vánoce jsou čas, který dvounozí i čtyřnozí členové rodiny tráví pohromadě. Připravili jsme pro vás seznam zajímavých tipů, kterými jsme se inspirovali v Anglii, díky kterým štěně na své první Vánoce určitě nezapomene - od ranního nadšení až po večerní odpočinek.

Minimálně Boo the black lab (maskot oficiálního Barking Heads) se jimi budeme určitě řídit a vám doporučujeme totéž!

 

BH Boo Merry Christmas IG large

 

RÁNO - PONOŽKY

Existuje kouzelnější pocit, než se probudit v den, kdy se rozdávají vánoční dárky?

Ano - probudit se v den, kdy se rozdávají vánoční dárky, a sdílet tento krásný čas se svým štěnětem.

Víme, že některé rodiny si potěšení z dárků nechávají na později, my však nedokážeme odolat a rozbalování dárků za přítomnosti všech členů rodiny je vždy první na programu dne. Když večer na Štědrý den věšíte ponožky, nezapomeňte na jednu s Fidovým jménem, aby si mohl svátky užít i on. (Samozřejmě v našich končinách nemusí náš čtyřnohý miláček čekat až do rána, ale jakmile Ježíšek zazvoní zvonečkem, může ihned běžet rozbalovat svoje dárečky)

Jeho ponožku můžete naplnit oblíbenými pamlsky a hračkami, ale také dalšími užitečnými věcmi, jako jsou například dentální tyčinky nebo nový obojek. Jsme si jisti, že i několik kapsiček s krmivy Barking Heads vám zajistí vesele vrtící ocásek.

A nemusíte se bát příliš velkých výdajů. Náš Boo má stejnou radost z nové hračky i ze staré boty!

 

VÁNOČNÍ OBĚD

Pokud jde o jídlo, vaše nové štěně si o Vánocích zaslouží chutný oběd - stejně jako vy. Hora pečeného masa, nádivka a brusinková omáčka na vašem talíři však vašemu čtyřnohému kamarádovi příliš neprospěje. Naopak hrozí, že se potom nebude cítit příliš dobře.  

Proto ho raději odměňte Puppy Days, naším krmivem navrženým speciálně pro naše nejmenší čtyřnohé přátele. Dobře stravitelná kombinace kuřecího masa, lososa, pstruha, celozrnné rýže a dalších dobrot udělá jejich citlivému bříšku dobře. Navíc chutná tak skvěle, že plná miska každému psovi o Vánocích udělá tu největší radost.

 

ODPOLEDNE - VÁNOČNÍ PROCHÁZKA

Během dne už jste svého psa určitě zvládli rychle vyvenčit. Nyní je však čas, aby celá rodina spálila trochu energie z vánočního jídla, dopřála si čerstvého vzduchu a vaše štěně dostalo příležitost vybít trochu energie a nahromaděného svátečního vzrušení.

christmas walk large

 

Možná se vydáte na zvláštní místo, možná půjdete po své obvyklé trase, kde se váš chlupáč rád potuluje.

Držíme vám palce, aby vyšlo pěkné, mrazivé počasí. Nebylo by kouzelné, kdyby váš pes prožil své první Vánoce s půvabnou sněhovou pokrývkou?

 

VEČER - ČAS NA ODPOČINEK

Až do 6 měsíců věku může vaše štěně spánkem strávit až 20 hodin denně. Téměř neustálé podřimování je pro jeho zdravý vývoj nezbytné.

Po takovém množství zábavy a kontaktů během jednoho dne se můžete vsadit, že vaše chlupaté miminko stěží udrží oči otevřené. Proto mu dopřejte klid a prostor na odpočinek.

 

dog and christmas lights large

 

Není pochyb, že v tuto dobu nebude váš pes jediný, kdo bude chvílemi sladce podřimovat. Můžete se rozhlédnout kolem, kolik z vašich blízkých si vánoční televizní program „užívá“ se zavřenýma očima!

Každá rodina má o Vánocích samozřejmě své zaběhnuté tradice. Jak se váš pes zapojil do těch, které dodržujete u vás doma? Možná si i váš pes k večeři obléká vánoční svetr jako všichni ostatní, nebo si každý rok pořizujete společnou sváteční rodinnou fotografii?