PROČ JE KRMIVO S VYSOKÝM OBSAHEM BÍLKOVIN PRO MÉHO PSA TAK PROSPĚŠNÉ?

  • NĚCO NAVÍC
  • Blog
  • PROČ JE KRMIVO S VYSOKÝM OBSAHEM BÍLKOVIN PRO MÉHO PSA TAK PROSPĚŠNÉ?
pátek, 09 srpen 2019 09:00

STEJNĚ JAKO JEHO PŘEDCHŮDCI TAKÉ VÁŠ PES POTŘEBUJE PRO ZDRAVÝ A SPOKOJENÝ ŽIVOT KRMIVO S VYSOKÝM OBSAHEM BÍLKOVIN. CHCETE-LI VĚDĚT PROČ, POKRAČUJTE VE ČTENÍ...

VĚDĚLI JSTE, ŽE PSI JSOU VE SKUTEČNOSTI ŘAZENI MEZI VŠEŽRAVCE?

Je to tak - veterinární a školní učebnice je řadí mezi všežravce. A skutečně, naši psí společníci, kteří se vyvinuli z původních masožravců, jsou schopni přežít s potravou rostlinného i živočišného původu.

Na druhé straně - věděli jste také, že aby psi dobře prospívali, měl by být v jejich krmivu obsažen zdroj živočišných bílkovin - jinými slovy, psi potřebují MASO.

Ptáte se, proč je potrava s vysokým obsahem bílkovin pro psy tak důležitá? Vysvětlíme vám to…

 

ODKUD TENTO POŽADAVEK VYCHÁZÍ?

Maso je a vždy bylo hlavní nezbytnou součástí potravy každého psa. To platí pro celou historii psího rodu, po celé krevní linii psovitých šelem až k vlkům.

wolf copy 2 large

Maso pro vlky lovící svou potravu v divočině znamenalo hlavní zdroj bílkovin, avšak pro dnešní psy je potrava s vysokým obsahem bílkovin neméně důležitá.

 

JAKÝ VLIV MŮŽE MÍT NA MÉHO PSA NEDOSTATEK BÍLKOVIN?

Nejsou-li přirozené potřeby vašeho psa naplňovány, hrozí mu mimo jiné následující nebezpečí: nadváha; svědící a loupající se kůže; ztvrdlá a křehká srst; nedostatek energie, nízká odolnost vůči infekcím.

dog 1463218423RcX large

Výzkum provedený veterinárním lékařem T. J. Dunnem v USA ukázal, že v 95 % případů psi vykazující výše uvedené příznaky konzumovali krmivo s nízkým obsahem živočišných tkání a s vysokým obsahem látek na bázi obilovin.

 

ZNAMENÁ TO, ŽE NEMÁM SVÉHO PSA KRMIT OBILOVINAMI?

Vůbec ne.

grain large

Neloupaná rýže je vynikající pro udržení zdravého trávicího ústrojí. bílá rýže je báječná pro citlivá bříška a pro starší psy; ovesné vločky prospívají řadě orgánů, přispívají k lepšímu trávení a pomáhají snižovat hladinu cholesterolu.

Pokud tyto výživné a prospěšné obiloviny – z nichž všechny jsou obsaženy v našich krmivech – přidáte ke zdroji kvalitních bílkovin, dostanete prvotřídní krmivo.

 

JAK MI MOHOU VÝROBKY BARKING HEADS POMOCI?

Skutečnost, že naše krmiva pro psy obsahují 80 % masa, je nejlepším důkazem toho, že váš pes v krmivu dostane tolik důležité bílkoviny.

Díky vyváženému přídavku dalších surovin, které se přirozeně vyskytovaly v prostředí našich předků, jako jsou ovoce, zelenina a bylinky, můžete svému psovi poskytnout to, co přirozeně potřebuje pro své blaho a rozvoj.

 

Máte-li zájem o další podrobnosti o bílkovinách a výživě pro své zvíře, kontaktujte nás!