NAPLÁNUJTE SI HLEDÁNÍ VELIKONOČNÍCH VAJÍČEK SE PSEM

pátek, 03 duben 2020 09:00

Letošní Velikonoce budou jistě jiné, než na jaké jsme zvyklí, ale i přesto si je pojďme užít!

Většina z nás má Velikonoce spojené především s příjmem nadměrného množství kalorií. Na jeden víkend si dáme za úkol sníst co nejvíce čokolády a při hledání lesklých celofánových vajíček na zahradě se z nás stávají nejsoutěživější stvoření na celé planetě.

Velikonoce je čas, který trávíme s našimi blízkými (pokud to jen trochu situace dovoluje). Proto při naplňování košíku a břicha nezapomínejme ani na naše věrné psí společníky. Čokoláda může být pro psy velmi nebezpečná, proto ji ukryjte na bezpečná místa mimo dosah citlivých nosů a silných pacek.

Pokud chcete připravit hledání velikonočních vajíček i pro vašeho psa, použijte plastová vajíčka, do kterých umístíte psí pamlsky.. Rozmístěte vajíčka po zahradě (vyhněte se nedotčeným květinovým záhonům a ornamentovým vzorům) a sledujte svého psa, jak pobíhá po zahradě a zmocňuje se ho velikonoční nadšení. A pokud se zrovna cítíte velkoryse, můžete pozvat i jeho psí kamarády z okolí.


ODMĚŇTE SVÉHO PSA PŘEPYCHOVOU JEHNĚČÍ VEČEŘÍ 

Velikonoce jsou tradičně dobou, kdy si užíváme jarní počasí, setkáváme se s přáteli a rodinou na dlouhé obědy a vydatné pečínky k večeři. Pokud se i letos o Velikonocích těšíte na pořádnou jehněčí večeři, nemusíte se vedle svého psího kamaráda cítit provinile.

Zatímco si pochutnáváte na své večeři, také váš psí společník si může dopřát svoji vlastní chutnou hostinu.

 

VYZKOUŠEJTE ZENOVÁ CVIČENÍ

Pokud se těšíte na klidný víkend bez stresu a trochu toužebně očekávaného nicnedělání a odpočinku, proč nevyzkoušet poslední novinku ve světě pohybu a žhavý instagramový trend - psí jógu, které se podle anglického „dog yoga“ říká „Doga?“

Kurzy jsou určeny pro lidi se psy, což vám umožní strávit kvalitní čas se svým chlupatým kamarádem, uvolnit se, vydechnout a vychutnat si trochu klidu a ticha. „Pes hlavou dolů“ by neměl být problémem ani pro psí nováčky či gaučové lenochy.

 

USPOŘÁDEJTE ÚHAFNOU PARTY

Pokud máte volno, sluníčko svítí a všichni mají dobrou náladu, není nic lepšího než naplánovat nějakou akci. Přestože většinu z nás napadne rodinná sešlost nebo večírek s přáteli, není vůbec nic špatného na tom být originální. Pokud rádi trávíte čas se svým psem, proč neuspořádat party, která vám umožní potkat se s přáteli, zatímco váš čtyřnohý společník si užije odpoledne se starými i novými psími kamarády.

Party jezevčíků v parcích a na plážích jsou na sociálních sítích velkým hitem a není důvod, proč byste nemohli na jeden večer otevřít psí klub i u vás doma.

 

VYDEJTE SE NA PLÁŽ

Psi pláže milují. Lidé pláže milují. Pokud je vhodné počasí na hru s míčem a nemáte to daleko, proč si na prodloužený víkend nenaplánovat výlet k vodě? Nezapomeňte přibalit míče a frisbee, misku na vodu, trochu jídla, křesílka a plážový stan a jste připraveni vyrazit.

Ve Česku se nachází spousta pláží vhodných pro psy, na všechny ale psi nesmějí. Proto si před odjezdem zkontrolujte, zda jste pro svůj výlet zvolili tu správnou.

 

VYRAZTE DO PARKU

Pokud hledáte zábavný program na velikonoční víkend, může vycházka do parku splnit hned několik cílů. Můžete si domluvit setkání s přáteli a rodinou, můžete vzít svého psa na dlouhou procházku, můžete strávit čas s dětmi, můžete relaxovat a vychutnat si čerstvý vzduch, nebo si můžete rozpustit vlasy, pobavit se a zahrát si nějakou hru.

Psi milují pohyb venku a rádi vám budou nosit míčky nebo klacky až do omrzení. Nad myšlenkou dne v parku každý z nich nepochybně jen vesele zavrtí ocáskem.

 

DOPŘEJTE MU TROCHU PÉČE

Dnešní psi umí ocenit i trochu komfortu, mnozí se rádi nechávají hýčkat a šlechtit. Pokud máte pár dnů volna a chcete svému chlupáčovi dopřát trochu péče, proč mu nezamluvit psího kadeřníka nebo výživnou kůru?

Alternativně si můžete vytvořit psí lázně přímo doma a dopřát svému psovi koupel se šamponem a kondicionérem a pak jen relaxovat u televize s nápojem a nějakými pamlsky.

 

BĚH, VYCHÁZKA NEBO KOLO

Většina psů je z možnosti vybít trochu energie vždy nadšená. Pokud máte rádi aktivitu nebo pokud máte pocit viny kvůli čokoládovým vajíčkům, která jste měli k snídani, k obědu i k večeři, proč nevzít svého vždy připraveného tréninkového partnera ven běhat, na kolo nebo na procházku? Můžete se vydat do parku, do lesa, nebo se proběhnout kolem jezera. Určitě nic nezkazíte ani pár okruhy blíže k vašemu domovu. Vy se po spálení všech kalorií budete cítit skvěle a váš pes si pohyb výborně užije. Naplánujte trasu tak, aby vyhovovala kondici a úrovni aktivity vašeho psa a nezapomeňte se cestou zastavit na něco k pití.

Pokud máte několik dnů volna, jedna věc je jistá. Váš chlupatý kamarád bude nadšený z možnosti strávit s vámi více času. Pokud hledáte nápady, co se svým psem o Velikonocích podniknout, můžete vyzkoušet celou řadu aktivit, při kterých jsou psi vítáni. Ať již plánujete den v přírodě, výlet na pláž, nebo se chcete setkat s přáteli a jejich čtyřnohými oblíbenci, nic vám nestojí v cestě k víkendu plnému zábavy strávenému s vaším pejskem.