KRMENÍ ZMLSANÉHO PSA

pátek, 18 říjen 2019 09:00

Pro majitele může být krmení zmlsaného psa obtížné, zejména pokud pes miluje ta jídla, která mu dáváte.

Nabízíme vám několik skvělých tipů a triků, které vám pomohou psa vrátit na jeho krmivo a tento stav udržet!

DEJTE MU ČASOVÝ LIMIT

Stanovení časového limitu, během kterého je krmivo dostupné, pomůže psovi pochopit, že to je jeho jediná možnost. Většina odborníků doporučuje „okna“ v délce 30 minut, po jejichž uplynutí je nabídnuté krmení odebráno.

Nemějte strach, pokud bude chvilku trvat, než si pes na tento režim zvykne – až dostane hlad, vezme si. Nenechte se zlomit jeho psíma očima. Víme, jak neodolatelné mohou být!

 

NEDÁVEJTE MU LIDSKÉ JÍDLO

Je snadné uklouznout a dát svému psovi čas od času trochu lidského jídla. Pokud je váš pes zmlsaný, v dlouhodobém ohledu vám takové chování neprospěje.

Dbejte na to, abyste měli celou rodinu na své straně, a pomáhejte si navzájem v tom, abyste lidské jídlo psovi nedávali. Vždy je také užitečné místa pro jídlo oddělit tak, aby pes měl vyhrazené své místo pro krmení.

Jednou z překážek, na které můžete u zmlsaného psa narazit, je, pokud mu budete během dne dávat příliš mnoho pamlsků. V takovém případě si pes může začít myslet, že z těchto dobrot bude moci vyžít dlouhodobě! Ačkoliv jsou tyto pamlsky chutné a pes je má rád, nemohou mu zajistit kompletní a vyváženou stravu; je to stejné, jako krmit děti pouze sladkostmi.

Nejlepším řešením je umístit určité denní množství do jedné nádoby. Díky tomu má celá rodina přehled o tom, kolik pamlsků již pes měl.

 

STRES

Prožil váš pes v poslední době výraznou změnu? Přestěhovali jste se do nového domu? Odešel člen vaší rodiny? To mohou být významné důvody, proč pes odmítá krmení.

Zkuste psa co nejvíce uklidnit. Pokud můžete podobnou změnu provést pomalu nebo po krocích, zkuste psovi proces zvykání usnadnit.

 

DÁVEJTE MU KRMIVO BARKING HEADS!

Naše lososové kapsičky Pooched Salmon představují skvělé řešení pro zmlsané psy. Váš čtyřnohý přítel vám předvede nadšený taneček pokaždé, kdy mu toto krmivo bez přidaných umělých barviv, ochucovadel nebo konzervačních látek nabídnete.

Máte doma zmlsaného jedlíka? Máte vyzkoušené nějaké triky, kterými jste ho přesvědčili k jídlu? Budeme rádi, když se o ně s námi podělíte!