JAKÉ JE NEJLEPŠÍ MÍSTO KE SPANÍ PRO VAŠI KOČKU?

pátek, 06 září 2019 09:00

Vaše kočka může denně bez problémů prospat 16 až 20 hodin. Vzhledem k tomu, že podřimování je pro kočky hobby číslo jedna, je opravdu důležité vytvořit jim u vás doma perrrrrrfektní prostředí pro spánek.

Mohlo by se vám zdát, že pokud jde o místo, kde složit hlavu, není vaše kočka příliš vybíravá. Ve skutečnosti ale existuje řada věcí, které mají kočky rády, nebo které se jim naopak nelíbí.

Jak tedy zajistit kočce především to, co má ráda, aby si užila příjemný spánek bez rušivých vlivů? Při příležitosti Národního měsíce spánku vás provedeme několika důležitými kroky pro jejich spokojené podřimování.

 

ZNÁMÉ PACHY

I přes svou nezávislost kočky při hledání místa k odpočinku potřebují silné známé pachy; na takovém místě cítí jistotu a bezpečí.

cat nap large

Zajistit kočce její vlastní místo na spaní je proto nezbytností. I když se rozhodne takové místo nevyužít, vždy by měla mít možnost ulehnout na místo, které je pouze její, a kde může vnímat kombinaci svých a vašich pachů. Může být vhodné na takovém místě nějakou dobu ponechat kousek obnošeného oblečení, aby se kočka s pachem seznámila! 

 

MÍSTO POUZE PRO SPÁNEK

Nikdo nechce spát na stejném místě, kde jí nebo chodí na toaletu - a to platí i pro vaši kočku! Pro zajištění pohodlného spánku dbejte na to, aby miska na krmení, vodu a kočičí toaleta byly jinde než místo ke spaní - ideálně v samostatné místnosti.

 

TICHÉ MÍSTO

Další věc, kterou se kočky při spánku podobají nám lidem, je potřeba klidu a ticha. Umístěte pelíšek na místo, kde nebude kočka ničím rušena, tj. vyhněte se chodbám nebo místům, kde spí jiná zvířata. Jako vhodný se jeví tichý kout v kuchyni, volný pokoj nebo vaše domácí kancelář.

 

ÚKRYT VE VÝŠCE

Věděli jste, že kočky často vyhledávají vyvýšená místa, odkud mohou pozorovat vše, co se kolem nich děje? Z toho důvodu se pokuste vytvořit několik míst, kam si kočka bude moci vyskočit a odpočívat.

Položte polštářek na parapet okna, odkud bude kočka moci pozorovat dění venku i uvnitř, případně nechte prázdnou vyvýšenou polici nebo horní plochu skříňky, kam si bude moci vyskočit.

 

SLUNCEM ZALITÁ MÍSTA PRO ODPOČINEK

Většina našich koček miluje opalování a vždy se proto snaží najít v domě nebo bytě místo, na kterém budou během spánku moci nachytat nějaké sluneční paprsky.

cat 2209106 960 720 large

Pokud jste si ve svém domě všimli slunečného místa, které si vaše kočka oblíbila, doporučujeme na něj umístit pelíšek nebo polštářek, aby si kromě tepla užila i trochu pohodlí.

 

Na jakých neobvyklých místech vaše kočka ráda odpočívá? Dejte nám vědět na Facebooku nebo Instagramu.