JAK ZAŘÍDIT, ABY KOČKA VE VAŠÍ DOMÁCNOSTI BYLA VRRRRCHOLNĚ ŠŤASTNÁ

  • NĚCO NAVÍC
  • Blog
  • JAK ZAŘÍDIT, ABY KOČKA VE VAŠÍ DOMÁCNOSTI BYLA VRRRRCHOLNĚ ŠŤASTNÁ
pátek, 08 březen 2019 09:00

POSTAREJTE SE O SPOKOJENOST SVÉ KOČKY

Díky správnému krmení, pohybu a vhodnému prostředí předejdete stresu, nečinnosti a obezitě vašich kočiček.

 

PROČ MAJÍ KOČKY V DOMÁCNOSTECH JINÉ POTŘEBY NEŽ KOČKY, KTERÉ ŽIJÍ VENKU?

Přestože jsou roztomilé, přítulné, a pro jejich oči by člověk umíral, péče o kočky může být výzvou - zejména pokud trvale žijí ve vnitřním prostředí. Lidé, jejichž kočky tráví čas venku, vědí lépe než jiní, že kočky jsou povahou lovci, kteří vám při každé příležitosti přinesou „dárek“. Zvědavost mají v krvi. K tomu přidejte šplhání, zkoumání, toulky po svém území či komunikaci s dalšími kočkami v sousedství, a je zřejmé, že kočky mají spoustu energie, kterou musí každý den vynaložit.

To majitelům koček žijících v bytě působí některé problémy…

386303100 c7ed386a6b b large

Přítomnost kočky v bytě ji samozřejmě ochrání před nástrahami a ruchem „vnějšího života“, trvalé uzavření ve vnitřním prostředí však může vyvolávat stres, pasivitu a obezitu. [Samozřejmě, pro zvířata s postižením nebo se zdravotními problémy je život uvnitř pohodlnější.] Pokud základní potřeby kočky žijící ve vaší domácnosti pochopíte a věnujete jí dostatek času a úsilí, budete spolu moci žít zdravě a v harmonii.

K tomu vám pomohou následující jednoduché tipy pro péči o kočku ve vaší domácnosti…

 

KRMENÍ A HMOTNOST

Vzhledem k tomu, že vaše kočka bude namísto prozkoumávání velkého světa kolem trávit většinu času uvnitř, musíte dbát na to, abyste jí poskytli správný druh krmiva. A tady vstupujeme do hry my. Naše krmivo pro kočky Meowing Heads je 100% přírodní, zdravé a přínosné z nutričního hlediska. Vyrábí se ve Velké Británii z místních surovin prvotřídní kvality.

To zní dobře, že?! 

Možná tedy ještě pár informací: obsahuje spoustu živin a bílkovin, skvěle chutná, je plné vitamínů, minerálů a látek, díky kterým se vaše zvíře bude cítit i vypadat zdravě.

hp slide kocky02

Teď jsme si udělali reklamu, a nyní opět vážně.

Zdravá kočka má šanci dožít se vyššího věku než zvíře s nadváhou. Kromě toho má více energie a je mnohem méně náchylná k nemocem. Díky správnému krmení si tak můžete odškrtnout hned dva splněné úkoly: správné krmení a pohyb, ke kterému se ještě dostaneme…

 

ŠKRABADLA

Nyní máte na výběr: buď si pořídíte škrabadlo, nebo se můžete rozloučit s rohy vaší pohovky! Kromě šplhání kočky potřebují i další cvičení. Škrábání je jejich přirozeným chováním, které jim pomáhá udržovat drápy v dobrém stavu a posilovat svaly.6098629851 e0e056fb45 z large

ZAJÍMAVOST: Věděli jste, že se zároveň jedná o způsob komunikace mezi kočkami? Podle Královské společnosti na ochranu zvířat proti týrání (Royal Society for Prevention of Cruelty to Animals, RSCPA): „Kočky mají mezi polštářky na tlapkách pachové žlázy, které produkují jedinečný pach – tento pach se ukládá na všech místech, která kočka škrábe. Kočky mohou tento pach zanechávat jako připomínku pro sebe, například při seznamování s určitým místem, nebo jako zprávu ostatním kočkám.“

Úžasné!

 

ŠPLHÁNÍ

Vyvýšená místa v domácnosti jsou dobrá z mnoha důvodů - dva z nich jsou však důležité také pro spokojenost vaší kočky. Zaprvé, kočky jsou od přírody vynikající lezci, takže dostupnost prostoru pro šplhání jim poskytne možnost cvičení. Kromě toho ale také rády odpočívají na vyvýšených místech, pokud cítí strach nebo nepohodu, takže tato místa pro odpočinek by měla být dostatečně velká, aby si na nich kočka mohla v případě potřeby lehnout a vyspat se. Nemusí se jednat o nic nóbl nebo drahého. Stačí přizpůsobit stávající nábytek, například na horní stranu knihovny nebo skříně položit měkkou deku.

cat on climbing post large

Kočky mají také rády dobrý výhled, proto dbejte na to, aby pro ně bylo zvolené místo příjemné. Jinak byste se mohli dočkat špatné nálady!

 

ÚKRYT

Když chudáka malého Felixe něco vystraší, potřebuje místo, kde se může bezpečně ukrýt. Mít možnost se někde ukrýt je pro kočku ve vaší domácnosti velmi důležité, neboť jí to dává možnost úniku v případě strachu nebo úzkosti. Pro tento účel bohatě postačí obyčejná kartonová krabice, do které vložíte deku a hračky. Kočka by však měla mít možnost se uvnitř celá schovat.

Cat Face Pet Moving With Animals Moving Box Cat 829121 large

 Ještě dbejte na to, aby se úkryt nacházel na klidném místě v bytě.

 

PĚT DALŠÍCH TIPŮ

Existuje celá řada opatření, kterými můžete přispět k tomu, aby byla kočka ve vaší domácnosti spokojená a zdravá - pokud bychom je měli popsat všechny, vydaly by na poměrně obsáhlý román!

6017356940 ba66899d55 b large

Proto přidáme jen pět dalších tipů, jak zajistit, aby byla vaše kočka spokojená:

  1. Udělejte si čas na hru: Hledáním nových cest k tomu, aby vaše kočka zůstala fyzicky i duševně aktivní, přispějete k udržení její spokojenosti a pohody.
  2. Udržujte pravidelný kontakt: Pokud nemáte v domácnosti další zvířata, nemá vaše kočka možnost pravidelného kontaktu s dalšími zvířaty.  To znamená, že se jejími společníky stáváte VY. Najděte si dostatek času na mazlení, česání, i na příležitostná pohlazení!
  3. Poskytněte jí prostor: Ne, opravdu si neprotiřečíme, když říkáme, abyste kočce dopřáli klidu - chceme tím říci, že je třeba, aby kočka v domě nebo bytě měla dostatek prostoru. Kočky žijící uvnitř by měly mít přístup do několika místností, nejlépe do celého domu.
  4. Nenechávejte ji o samotě: Kočky byste během dne neměli nechávat dlouho o samotě. Pokud je to nevyhnutelné, poskytněte jim hračky a zařízení na krmení, aby se nenudily.
  5. Zajistěte jim kočičí toaletu: To je sice samozřejmost, důležité však je, aby se toaleta nacházela na klidném místě a abyste ji pravidelně čistili. Kočky nemají rády špinavé toalety na rušných místech. Konec konců - kdo ano?

A to je od nás vše! Doufáme, že vám tento blog pomohl vaši kočku o něco lépe poznat. Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte nás kontaktovat na Instagramu a Facebooku!