CO PŘESNĚ OBSAHUJÍ „SUPERPRÉMIOVÁ“ PSÍ KRMIVA?

pátek, 12 červenec 2019 09:00

Asi víte, že superprémiové krmivo je pro vašeho psího kamaráda nejvhodnější.

Konec konců, kvalitní suroviny, méně tuku a soli, či absence chemických látek mohou být pouze ku prospěchu.

dog treat large

Víte ale, co přesně výrobci do těchto psích krmiv přidávají, aby dosáhli jejich superprémiové kvality? A dokážete poznat, zda výrobek skutečně splňuje to, co je deklarováno na obalu?

Vytvořili jsme tuto praktickou příručku, která vám pomůže nalézt odpovědi na výše uvedené otázky, abyste se mohli informovaně rozhodnout, zda daný výrobek vyhovuje vašim nárokům na stravu pro čtyřnohého člena vaší rodiny.

 

VŽDY ZKONTROLUJTE OBSAŽENÉ SUROVINY

Existuje jediný způsob, jak zjistit, zda je psí krmivo opravdu kvalitní: podle seznamu obsažených surovin!

I když je celý obal pokryt nápisy „superprémiové“ a „kvalita“, podívejte se důkladně na jeho zadní stranu, kde jsou uvedeny nutriční informace. Zde místo bombastických sloganů naleznete fakta.

Řada značek tyto informace uvádí také na svých webových stránkách; my nabízíme zákazníkům zvláštní stránku nazvanou „Co obsahují naše krmiva?“ a na stránce každého výrobku uvádíme kompletní seznam použitých surovin.

IMG 2089

Informace o surovinách použitých v jednotlivých krmivech jsou obsaženy i na dalších internetových stránkách, jako je například „All About Dog Food“, takže důležitou kontrolu obsažených surovin můžete provést i tehdy, pokud krmení pro Fida nakupujete z pohodlí domova.

 

JAKÉ SUROVINY JSOU OBSAŽENY V SUPERPRÉMIOVÉM PSÍM KRMIVU?

Když už víte, kde hledat, pojďme se nyní podívat, na co byste se měli zaměřit.

Psi jsou od přírody masožravci a aby dobře prospívali, potřebují ve své potravě určité množství masa. První, na co se zaměřte, je proto skutečný obsah masa a ryb v krmivu. Tyto informace by měly stát na prvním místě. Protože suroviny musí být řazeny sestupně podle jejich hmotnostního zastoupení, je špatným znamením, je-li maso uvedeno v seznamu hluboko dole.

happy dog golden retriever 82760 large

Čím vyšší je procento kuřecího, jehněčího, krůtího nebo jiného masa, tím lépe. Velké množství masa nebo ryb znamená spoustu kvalitních bílkovin, esenciálních mastných kyselin, železa a dalších prospěšných věcí.

Vždy je také dobré, je-li v seznamu uvedeno čerstvé ovoce a zelenina; stejně jako jsou vitamíny a minerály obsažené v těchto krmivech přínosné pro nás dvojnožce, jsou prospěšné i pro zdraví vašeho psa!

Totéž platí pro obiloviny, jako je rýže, ječmen nebo ovesné vločky. Ty totiž pomalu uvolňují uhlohydráty, které vašemu psovi dodávají spoustu energie.

Zkontrolujte, zda jsou tuky a oleje identifikovány podle jejich původu - rybí, živočišné nebo rostlinné. Například my používáme olej z lososa a slunečnicový olej.

 

JAKÉ SUROVINY NEJSOU OBSAŽENY V SUPERPRÉMIOVÉM PSÍM KRMIVU?

Nikdy se nesetkáte s výrazy jako „živočišného původu“, „masové aroma“, nebo s neidentifikovanými zdroji jako „maso“ nebo „drůbež“ – u superprémiových krmiv se totiž používá konkrétní označení, jako například hovězí nebo kuřecí maso. Takovéto neurčitě označené výrobky obvykle obsahují pouze nepatrné procento skutečného masa.

61792 dog 981013 640 large

Nestojíte o to, aby krmivo vašeho psa obsahovalo příliš mnoho přídavných látek, proto věnujte pozornost vysokému obsahu obilovin. Tím se zajistí, že ostatní složky budou efektivní a budou šetrnější k jeho bříšku.

Kvalitní psí krmiva také neobsahují umělé konzervační látky. Ty hlavní, které je dobré znát a vyhnout se jim, jsou BHA a BHT. Jako zdravé alternativy lze doporučit přírodní konzervanty, jako jsou kyselina askorbová nebo rozmarýn.

Podobně také umělá barviva a dochucovadla by se u superprémiových psích krmiv neměla vyskytnout. Nejlepší receptury jsou složeny pouze z přírodních surovin!

 

Dozvěděli jste se něco nového o surovinách pro výrobu psích krmiv nebo o jejich obalech? Dejte nám vědět na Facebooku a Instagramu.