ALERGIE NA LEPEK U PSŮ - MŮŽE SE OBJEVIT I U VAŠEHO PSA?

pátek, 29 květen 2020 09:00

Pravděpodobně jste již slyšeli o lidech trpících celiakií, kteří musí ze své stravy vyloučit lepek.

Věděli jste však, že stejný problém se může vyskytovat také u psů? 

Někteří hafani nejsou schopni strávit bílkoviny obsažené v pšenici nebo v dalších obilovinách, jako jsou žito, ječmen nebo oves; ve skutečnosti jde o jednu z nejčastějších alergií u psů. Ačkoliv šance, že by těmito obtížemi mohl trpět právě váš pes, je poměrně malá, dočtěte si článek až do konce, abyste se seznámili s příznaky a se způsobem, jak svému psovi s alergií na lepek pomoci.

 

MOHOU PSI KONZUMOVAT LEPEK?

Většina psů by neměla mít problém konzumovat potravu obsahující určité množství lepku. Pouze ti, kteří jsou na tuto bílkovinu citliví, mohou mít problém s jejím normálním trávením. Majitelé těchto psů by měli zvážit způsoby, jak tuto bílkovinu z potravy zcela odstranit. Pokud se váš pes s chutí pustí do výrobku s obsahem lepku a nemá přitom žádné vedlejší účinky, není zapotřebí nic měnit.

 

MOHL BY VÁŠ PES MÍT ALERGII NA LEPEK?

Zde je několik nejčastějších příznaků alergie na lepek u psů:

  • řídká stolice a průjem
  • úbytek hmotnosti
  • horší stav srsti
  • časté svědění
  • zvracení po krmení

Tyto příznaky pochopitelně mohou poukazovat i na jiné druhy alergií souvisejících s krmivem. Před jakýmikoliv změnami v krmení vašeho psa se zcela jistě poraďte se svým veterinářem, který vám pomůže zúžit možné příčiny a vyloučit jiné problémy.

 

PSÍ KRMIVA BEZ OBSAHU LEPKU

Pokud máte společně s vaším veterinářem podezření, že váš pes trpí alergií na lepek, můžete tuto diagnózu potvrdit tím, že mu budete několik týdnů podávat psí krmivo bez obsahu lepku. Příznaky vymizí a vy budete mít opět zdravého a spokojeného psa.

Protože lepek není obsažen ve všech obilovinách, můžete nalézt celou řadu krmiv bez obsahu obilovin, která poslouží jako skvělá alternativa výrobků s obsahem lepku - včetně naší speciální řady! V naší nabídce konzervovaných i suchých krmiv s recepturami pro všechny typy psů a chutí naleznete ten pravý výrobek pro každého psa, včetně těch, kteří trpí alergiemi.

Nezapomeňte také zkontrolovat složení oblíbených pamlsků, které svému čtyřnohému kamarádovi dáváte. I v nich může být obsažen lepek, který bude jeho bříško zbytečně dráždit.

Doufáme, že vám náš blog pomohl.