OSM ČASTÝCH CHYB, KTERÝCH SE MAJITELÉ DOPOUŠTĚJÍ PŘI KRMENÍ SVÉ KOČKY

  • NĚCO NAVÍC
  • Blog
  • 8 ČASTÝCH CHYB, KTERÝCH SE MAJITELÉ DOPOUŠTĚJÍ PŘI KRMENÍ SVÉ KOČKY
pátek, 14 červen 2019 09:00

PŘI KRMENÍ KOČEK JE SNADNÉ DOPUSTIT SE TĚCHTO CHYB. STEJNĚ SNADNÉ VŠAK JE TĚMTO CHYBÁM PŘEDCHÁZET, VÍTE-LI, NA CO SI DÁT POZOR!

Přestože se může zdát, že psi jsou potravou posedlí, jejich biologické hodiny jim připomínají, že v 6.30 ráno je čas na snídani a v 5 odpoledne nastává čas večeře. U koček se má obvykle za to, že se samy od sebe nepřejídají. 

Dokáží však být ohledně potravy poměrně vybíravé, co konkrétního by chtěly k svačině, jak by to mělo vypadat… a pokud předložený výsledek nesplňuje jejich vysoký standard, klidně zvednou nos a otočí se zády!

Může se vám zdát, že Felix je poněkud nedůtklivý, nervózní nebo rozladěný, takže by bylo dobré dát pozor, abyste ho nerozzlobili.

Zde je osm běžných chyb, kterých se při krmení koček můžeme dopouštět, ale také tipy, jak těmto chybám předcházet.

 

1. PŘEKRMOVÁNÍ

Jednoduché pravidlo, které je však často opomíjeno.

MeowMonday 27.2 large

Studie amerických veterinárních ordinací zahrnující více než 8 000 koček ukázala, že 35 % z těchto zvířat bylo obézních.

Nejlepším způsobem, jak u kočky překrmování předejít, je dodržovat doporučená pravidla pro krmení - což vám naše výrobky usnadňují, neboť pokyny pro krmení jsou uvedeny na každém balení.

 

2. OMEZENÍ PŘÍSTUPU KE KRMIVU

Kočky jsou jednoduchá stvoření a nejvíce jim vyhovuje, mají-li stálý přístup k potravě. Proto je vhodné nechat krmivo k dispozici, aby si kočka mohla „uzobnout“ pokaždé, když dostane chuť.

cat 650481 960 720 large

Tato metoda zároveň představuje nejpřirozenější způsob, jak kočku v domácnosti krmit, neboť – na rozdíl od psů, kteří by měli mít přesně dané časy krmení – kočky rády jedí málo a často.

 

3. PODÁVÁNÍ NEVHODNÉHO KRMIVA S OHLEDEM NA VĚK KOČKY

Toto je věc, na kterou klademe velký důraz, a proto nabízíme krmiva vhodná pro koťata, dospělé kočky i pro starší zvířata.

copy of kitten 23.2 large

Kočky v různém věku potřebují různé živiny, vitamíny a součásti stravy. Proto je velmi důležité dbát na to, abyste svou kočku nekrmili něčím, co není pro její specifické potřeby vhodné.

 

4. NEDOSTATEK POZORNOSTI PROSTŘEDÍ PRO KRMENÍ

Známe dost psů, kteří svou večeři zhltnou a vůbec je nezajímá, co se kolem nich děje.

cat on rug large

Kočky se takto nechovají. Obecně platí, že se při krmení potřebují cítit v bezpečí. Tento pocit jim pomůžete navodit tím, že jejich misku nebudete dávat do blízkosti jiných zvířat, a že jim zajistíte klidné a tiché prostředí.

 

5. MISKA NA KRMENÍ PŘÍLIŠ BLÍZKO KOČIČÍ TOALETY NEBO JINÝCH VĚCÍ

Platí totéž, co v předchozím případě: při podávání krmiva dbejte na to, abyste zvíře nekrmili v blízkosti jeho toalety, odpadkového koše... čehokoliv, co může vaší kočce zapáchat.

meowing heads 5.7 large

Mohli byste je tím od příjmu potravy odradit.

6. VEGETARIÁNSKÁ DIETA

Kočky jsou podle své DNA masožravci - to znamená, že podle svých genetických předpokladů potřebují k tomu, aby prospívaly, konzumovat tkáně jiných zvířat.

cat 589585 960 720 large

Proto si jejich tělo k přežití žádá potravu živočišného původu. Krmit kočku krmivem na rostlinné bázi se proto nejeví jako dobrý nápad.

Naše krmiva obsahují směs těch nejlepších živočišných bílkovin, jako je rybí, kuřecí či krůtí maso, se zeleninou, jako jsou například batáty, rajčata či mrkev, které krmivu dodávají na chutnosti.

 

7. ZANEDBÁNÍ KAŽDODENNÍCH VÝMĚN VODY

Jednoduché pravidlo, které však ne všichni majitelé koček dodržují - velmi důležité je každodenní vymytí misky na vodu a výměna čerstvé vody.

7259308596 014becc429 z large

Kočky jsou na vodu velmi citlivé, proto dbejte, aby miska nikdy nebyla prázdná a aby voda v ní nebyla zkažená či stará.

 

8. KRMENÍ KOČEK MLÉKEM

Na téma pití ještě jedna věc, kterou možná nevíte: tělo koček není schopné mléko zcela strávit!

Mléko může vyvolávat průjem a problémy trávicího ústrojí jak u koček, tak u psů. Takže, přestože pan Fousek svou misku mléka miluje, bylo by moudré mu ji přestat dávat!

 

Zapomněli jsme na nějakou chybu? Dejte nám vědět na Facebooku a Instagramu.