7 VĚCÍ, KTERÉ NASTANOU, POKUD SI POŘÍDÍTE PSA NEBO KOČKU

pátek, 04 říjen 2019 09:00

Dnes se slaví Mezinárodní den zvířat, tak se podívejte, jak se váš život změní, když si pořídíte mazlíčka.

Každý ví, že rodičovství od základu změní váš život. My, majitelé psů a koček, však víme, že i čtyřnohý přírůstek má na naše životy velký vliv.

Váš psí i kočičí společník se totiž rychle stane něčím víc, než jen zvířetem žijícím ve vašem domě; stane se součástí vaší rodiny a ať se vám to líbí, nebo ne, začnete se v jeho přítomnosti cítit i chovat jinak.  

Čtěte dál a zjistěte, zda se těchto sedm věcí přihodilo i vám, poté co jste se stali rodičem čtyřnohého kamaráda… 

 

1. VÁŠ TELEFON SE ZAČÍNÁ PLNIT FOTKAMI VAŠEHO MAZLÍČKA

Dříve jste občas pořídili pár fotek své rodiny, přátel, zajímavé scenérie na dovolené nebo jídla, které stálo za sdílení na Instagramu.

To už je minulost. Nyní je vaší největší múzou váš chlupatý kamarád a jeho obrázky ve všech těch neodolatelných polohách (při spánku, protahování, při hře, při roztomilém nastražení uší atd.) začínají zaplňovat paměť vašeho telefonu.

Vaše profily na Instagramu a Snapchatu vzdávají hold existenci vašeho miláčka a jako profilovou fotku na Facebooku máte vaše společné selfie.

 

 2. KAŽDODENNÍ RUTINA VAŠÍ KOČKY NEBO PSA = VAŠE RUTINA

Řekněte sbohem dlouhému vyspávání o víkendech a nevázaným večerům. Okamžik, kdy se vaše rodina rozroste o čtyřnohého člena, pro vás znamená kompletní revizi vašeho časového plánu.

Budík, na který jste dříve spoléhali, nahradily časné ranní návštěvy vašeho mazlíčka, jehož neustálé mňoukání nebo škrábání na dveře vás vždy spolehlivě vytáhne z postele.

Ani na pravidelnou dobu krmení váš pes či kočka nezapomenou. Ve stejnou dobu každý den se objeví u vašich nohou a budou se dožadovat plné misky krmení. Nemyslete si, že nepoznají, když se opozdíte!  

 

3. SEPARAČNÍ ÚZKOST

Určitě jste slyšeli o psech, kterým se stýská, když je jejich pán pryč z domu. Teprve v okamžiku, kdy se sami stanete rodičem chlupatého kamaráda, zjistíte, že separační úzkost je stejně těžká i pro lidi.

Dny v práci trávíte přemýšlením o tom, co váš mazlíček právě dělá a zda mu scházíte, a při plánování dovolené dáte před dobrodružstvím v cizině přednost pobytu na příjemném místě, kde jsou psi vítáni.

 

4. KAŽDÉ ZVLÁŠTNÍ PŘÍLEŽITOSTI SE ÚČASTNÍ I VÁŠ MAZLÍČEK

Narozeniny (vaše i jeho). Vánoce. Halloween. Mají-li důvod k oslavě lidé, určitě ho má i váš čtyřnohý kamarád.

Ať je to kočičí narozeninový dort nebo vánoční svetřík pro vašeho hafana, vždy si najdete způsob, jak svého přítele zapojit do každého důležitého dne ve vašem kalendáři.

 

5. CHVÍLE, KDY JSTE PYŠNÍ NA VAŠEHO ČTYŘNOHÉHO POTOMKA

Poprvé na kočičí toaletě, procvičování super-roztomilé pózy pro jednu z nepřeberného množství fotografií, veselá hra se psím kamarádem - to jsou jen některé z okamžiků, které vás naplní pýchou, neboť právě vaše zvířátko je nejchytřejší/nejsladší/nejpřátelštější na světě?!

 

6. NÁKLON HLAVY A PSÍ OČI VÁS POKAŽDÉ DOSTANOU

Když hovoříme o tom, jak sladký váš mazlíček je, určitě znáte ty neodolatelné a dokonale nacvičené náklony hlavy a nevinné výrazy.

 

7. KOMFORT VAŠEHO ZVÍŘETE STAVÍTE NAD SVŮJ VLASTNÍ

Ginger si chce zdřímnout na vašem přenosném počítači? V tom případě je na čase udělat si od práce přestávku. Váš pes se rozhodl, že je čas prospat se v napůl zabaleném kufru? Balení vlastně může počkat.

Už vás dokonce napůl napadlo dovolit rodinnému boxerovi, aby vyskočil na pohovku, protože není fér, aby si nemohl užít toho pohodlí a musel zůstat dole na podlaze? 

 

Zapomněli jsme na něco? Dejte nám vědět na Facebooku nebo Instagramu.